Не викидай ртутні лампи у смітник! Збережи довкілля та здоров’я!

Львів, Україна

вул. Окружна, 56
 

ПН - ПТ 9.00 - 18.00

СБ, НД – ВИХІДНІ

 

 

Завод ДП «Боднарівка»

В 2016 році Міністерство екології та природних ресурсів України видало заводу ДП «Боднарівка» ЛКП "Зелений Львів" ліцензію на утилізацію ртутомістких відходів. Таким чином завод став першим в Україні підприємством, яке займається повною переробкою відходів, що містять ртуть. Заклад знаходиться у селі Муроване (поблизу Львова), встановлена там система утилізації є повністю безпечною для жителів навколишніх населених пунктів, а також для природного середовища.

 

Проект був запущений за фінансування ЄС, при цьому Львів також долучився і вклав у нього 11% від всіх коштів, загальною сумою в 1,3 млн. євро.
Виробництво устатковане шведськими приладами компанії MRT System International, яка є одним з лідерів у своїй галузі (рециклінг електронних відходів). Воно є повністю автоматизованим, для його запуску та роботи потрібна праця всього лиш двох людей. Для цих працівників представники компанії-постачальника провели спеціальне навчання. Відходи на заводі розподіляються на структурні частини – скло, метал і люмінофор (містить до 95% ртуті), надалі усі вони можуть використовуватись як сировина для різних промислових потреб. Переробка є безвідходною (технологія «zero waste»).

 

Потужність заводу вражає: за годину тут переробляється 800 компактних або 500 трубчатих люмінесцентних ламп. Цього достатньо для утилізації люмінесцентних ламп з усієї Західної України. Втім
Використані лампи в населення збираються двома спеціальними еко-бусами – пересувними приймальними пунктами. В інтернеті постійно оновлюється інформація про графік прийому в населення цього типу відходів, а також локації, де буде проводитися збір.


В останні роки люмінесцентні лампи почали користуватись популярністю не лише на підприємствах, а в побутовому секторі. Швидке зростання масового попиту на цей різновид товарів може загрожувати серйозними екологічними проблемами. Річ у тому, що під час експлуатації в колбах таких ламп утворюються пари ртуті. З пошкодженої колби в повітря потрапляє певна кількість цієї небезпечної речовини – а це негативно впливає на здоров’я людини. У випадку нагромадження пошкоджених виробів на сміттєзвалищах – забруднюється грунт і водойми.

 

Саме тому відкриття заводу з утилізації люмінісцентних ламп ДП Боднарівка є важливим кроком у справі запобігання екологічної катастрофи. Важливим, однак на жаль, недостатнім. Для того, аби відходи, що містять ртуть, справді перестали нести загрозу довкіллю, необхідно проводити просвітницьку роботу з населенням, розробити ефективну систему збору використаних приладів, а також надалі створювати в Україні спеціальні заводи по утилізації. Щоб охопити масштаби усієї країни, потрібно побудувати як мінімум ще десять подібних заводів.

 

Бережіть природу, адже чисте довкілля – запорука здоров’я вас та ваших близьких!

Адреса виробничих потужностей - м. Львів, вул. Пластова, 125

Для отримання додаткової інформації про послуги та тарифи телефонуйте або надсилайте повідомлення:

(032) 238-40-46 - офіс
(067) 305-52-80 – офіс
(098) 645-51-31 - бухгалтерія
(097) 898-45-52 – виробництвоE-mail: bodnarivkaeko@gmail.com

Style Selector

Layout Style

Background Image