Не викидай ртутні лампи у смітник! Збережи довкілля та здоров’я!

Львів, Україна

вул. Окружна, 56
 

ПН - ПТ 9.00 - 18.00

СБ, НД – ВИХІДНІ

 

 

Як сортувати сміття

Ні в кого не викликає сумніву той факт, що правильний збір та розподілення сміття є важливим питанням не лише для екології, але й для економіки країни. Перероблення та повторне використання сировини економить колосальні ресурси та сприяє зменшенню кількості небезпечних токсичних відходів на звалищах.

Утилізація сміття - що говорить законодавство?

Вже від першого січня 2018 року у нашій країні діє заборона на захоронення необробленого (не переробленого) побутового сміття. Окрім того, сортування відходів стає безпосереднім обов’язком кожного громадянина України. Особливо це стосується проблеми спонтанного вивозу на смітники і звалища великогабаритних, ремонтних та небезпечних для екології відходів. Штраф за порушення цього закону для фізичних осіб може сягати тисячі трьохсот шести десяти гривень, а для юридичних – тисяча семисот гривень.

Втім, працівники Міністерства екології зазначають, що подібні штрафи є занадто несерйозними і наголошують на необхідності пере кваліфікації даного порушення у кримінальну відповідальність.
Згідно закону, небезпечні відходи потрібно зібрати, посортувати та негайно передати до спеціальних підприємств, що мають ліцензію на їх перероблення. Перевозити такий тип сміття потрібно в машинах зі спеціальним обладнанням. Захоронення побутового сміття можна лише на особливих, відведених для цих потреб, полігонах чи звалищах.

Органи самоврядування на місцях чи держадміністрація повинна надавати перевагу тим схемам санітарного очищання, завдяки яким стане можливим вищий рівень утилізації чи переробки.
Паління сміття дозволене лише на підприємствах спеціального призначення і тільки з ціллю отримання енергії (теплової або ж електричної).

Закон забороняє зведення та використання полігонів для побутового сміття, в проекті яких не передбачено механізму захисту від забруднення ґрунтових вод, а також системи збору та утилізації фільтрату і біогазу.

Як правильно відсортувати сміття

Якщо мова йде про вторинну сировину, то тут існує 2 головних принципи сортування:
1. Ємності для сміття повинні бути сухими і чистими.
2. Всю тару слід дуже щільно стискати.

Як посортувати сміття - правила

Усю вторсировину заведено поділяти на такі різновиди:
Макулатура. Сюди відносять книжки, часописи з газетами, паперове пакування та ін.. Для того, аби зекономити простір, картонні та паперові вироби потрібно зробити максимально пласким, а потім скласти у паперовий пакет або ж зв’язати шнурком.
Макулатурою не вважається: квитанції, коробки від сигарет, tetra pak, продукти які вже проходили переробку раніше, різна забруднена та волога паперова сировина.
Tetra Pak – це багатошарові упакування з поліетилену, картону чи фольги. Пакування слід ретельно вимити із середини та стиснути.
Поліетилен: пакети для продуктів, рукавички, стрейч плівка. Ущільніть поліетилен та складіть у такий же пакет.
Пластик. Всього існує сім різновидів пластику, 5 з них підпадають під переробку. Аби зрозуміти, до якого типу належить пластикова річ, слід пригледітись до маркування. Там ви побачите трикутник з цифрою від одного до семи, деколи в маркуванні зустрічаються тільки букви. Якщо маркування немає, або ви побачили на ньому цифри 7 або 3 – такі предмети не підлягають перероблянню.
Метал: консервні банки, кришечки, інші предмети з металу. Їх потрібно відчистити від бруду та добре утрамбувати.
Скло: пляшечки від лікарських та косметичних засобів, питва, і т.д. Бите скло також можна віддати на переробку. Не переробляється порцеляна, а також особливо міцне скло (яке витримує сильні удари і високу температуру).
Відходи, що містять у своїй хімічній структурі токсичні речовини: енергозберігаючі лампи, термометри із ртуттю, акумулятори, розчинники, фарби, ABS. Таке сміття не можна викидати у звичайний смітник.
Графік прийому ртутних ламп від населення - Львів та область. 
Органіка: дерево, рослини, харчові залишки. Якщо ви проживаєте у приватному будинку, такі відходи можна утрамбовувати, якщо у квартирі – викидати у спеціальний або загальний бак.
Залишкове сміття: це те, що залишилось після того як ви посортували відходи (скоч, «шур шик», гігієнічні прокладки та серветки, обгортки та продукти без маркування, поламані предмети). Цю частину відходів слід відправляти на полігон. Старий одяг, який ще може прослужити, не викидайте, а віддайте у благодійний фонд.

На перший погляд сортування сміття здається складною справою. Але якщо потренуватись та добре запам’ятати описані вище типи відходів, то можна легко цьому навчитися та перетворити сортування в надзвичайно корисну звичку!

Style Selector

Layout Style

Background Image