Не викидай ртутні лампи у смітник! Збережи довкілля та здоров’я!

Львів, Україна

вул. Окружна, 56
 

ПН - ПТ 9.00 - 18.00

СБ, НД – ВИХІДНІ

 

 

Рекомендації по утилізації ламп та термометрів


Сьогодні люмінесцентні лампи набули великої популярності і використовуються для освітлення як промислових об’єктів, так і житлових приміщень. Це пояснюється їх хорошими енергозберігаючими властивостями. Однак мало хто здогадується, що окрім економічних переваг ці лампи несуть в собі потенційну загрозу здоров’ю та довкіллю. Справа в тому, що в їх колбах при експлуатації утворюються пари ртуті. Саме тому надзвичайно важливо правильно зберігати та утилізувати відходи такого типу.

Ще одним джерелом потенційної загрози отруєння ртуттю є медичні ртутні термометри – спадщина часів Радянського союзу. Деякі жителі Львова до сих пір зберігають у своїх підвалах ємності із ртуттю, оскільки вірять у стару байку про те, що її можна продати за ціною золота. Продати не вдається, а шанс пошкодження ємності і витікання надзвичайно отруйної речовини залишається завжди. Правильна утилізація цього типу відходів полягає у демеркуризації, тобто повному вилученні ртуті з колби чи іншої тари.Також рекомендуємо ознайомитися з правилами поводження з відпрацьованими батарейками.

 

Власники підприємств, на яких використовуються люмінесцентні, бактерицидні, дугові, неонові лампи, повинні дотримуватись наступних рекомендацій:
- лампи повинні підлягати обліку. Їх слід належно зберігати в коробках чи боксах – так, аби цілісність колб не порушувалась
- співпраця з компаніями, які мають ліцензію на утилізацію небезпечних відходів
- систематична здача використаних чи пошкоджених ламп та термометрів у спеціальні пункти прийому
- підприємець повинен вимагати від організації, що проводила утилізацію, екологічної документації (підтверджую факт проведення процедури).

ДП Боднарівка надає юридичним особам послуги з перевезення та утилізації ртутомістких відходів. 


Не лише підприємці, але й кожен громадянин повинен дбати про довкілля і власне здоров’я. Здавалось би, нічого страшного не трапиться, якщо викинути раз в рік використану лампочку на смітник. Однак уявіть масштаби катастрофи, якщо кожного прийде в голову ця думка…

Розбита ємність, що містить ртуть, отруює організм, потрапляючи в нього через повітря, акумулюючись і залишаючись там на все життя. Симптоми отруєння дуже неприємні: слабкість, підвищення температури і головний біль. Пізніше можуть початись болі в животі, що свідчать про розлади травлення, страждають ясна. Потрапляючи на смітник, відходи із ртуттю через певні органічні процеси абсорбуються грунтом, забруднюють воду. 

Управління екології та благоустрою Львова, спільними зусиллями з управлінням з питань надзвичайних ситуацій розробили ефективну систему по збору люмінесцентних ламп та термометрів. В на нашому сайті або в інтернеті ви можете знайти інформацію про місцезнаходження спеціальних контейнерів, графік та місця стоянки Еко-буса, який приймає на утилізацію від населення небезпесні відходи. Спеціалісти також надають консультації, пов’язані з правилами поводження з розлитою в приміщенні ртуттю.

Правильна утилізація небезпечних відходів збереже чистою не лише вашу совість, але й довкілля!

Style Selector

Layout Style

Background Image