Не викидай ртутні лампи у смітник! Збережи довкілля та здоров’я!

Львів, Україна

вул. Окружна, 56
 

ПН - ПТ 9.00 - 18.00

СБ, НД – ВИХІДНІ

 

 

 

Небезпечні відходи промислових підприємств

Сьогодні у найрізноманітніших сферах промисловості в процесі виробництва утворюються небезпечні відходи: це нафтова, хімічна промисловість, виготовлення фарби і лаків та багато інших галузей. Заводи цих профілів активно співпрацюють з компаніями по утилізації відходів, зокрема з ДП Боднарівка. Сучасні технології переробки дозволяють не лише повністю нейтралізувати потенційну шкоду, але й отримати після утилізації вторинну сировину.

Утилізація небезпечних відходів підприємства – дуже відповідальна процедура, яку слід виконувати згідно законодавчих норм та приписів. І справа не лише у законослухняності, а в тому, що від цього залежить майбутнє екології всієї планети, життя і здоров’я ваших близьких.

Знищення небезпечних відходів потрібно доручити спеціалістам своєї справи, які володіють навичками роботи, знають про правильні способи утилізації та мають у своєму розпорядженні відповідні технічні засоби.

 

Читати далі  

 

Як правильно відсортувати сміття

На перший погляд сортування сміття здається складною справою. Але якщо потренуватись та добре запам’ятати описані вище типи відходів, то можна легко цьому навчитися та перетворити сортування в надзвичайно корисну звичку.

 

Читати далі  

 

Небезпека ртутних відходів

Нажаль часто, коли ми відвідуємо ліс чи ставок, то стаємо свідками величезної купи сміття, яке залишають після себе недбалі відпочивальники. І з почуттям виконаного обов’язку несемо свої пакунки з відходами до найближчого контейнеру. Однак деколи, самі цього не усвідомлюючи, ми викидаємо на смітник такі відходи, які можуть нести набагато більшу екологічну небезпеку, ніж розкиданий по лісу пластик. Мова йде про побутові приладдя, у складі яких є ртуть, зокрема – люмінесцентні лампочки.

 

Люмінесцентні лампи ще донедавна були в широкому вжитку лише на підприємствах, однак в силу своєї економічності вони набули популярності і в побутовому секторі. Такі лампи є енергоощадними в порівнянні з лампами розжарювання, завдяки ним стало можливим ефективніше використання природних ресурсів. Вони є екологічним джерелом освітлення, однак в силу відсутності організованої на державному рівні системи збору та утилізації відпрацьованих ламп, їх екологічна перевага повністю нівелюється.

 

Читати далі

 

 

Утилізація ламп та термометрів

Сьогодні люмінесцентні лампи набули великої популярності і використовуються для освітлення як промислових об’єктів, так і житлових приміщень. Це пояснюється їх хорошими енергозберігаючими властивостями. Однак мало хто здогадується, що окрім економічних переваг ці лампи несуть в собі потенційну загрозу здоров’ю та довкіллю. Справа в тому, що в їх колбах при експлуатації утворюються пари ртуті. Саме тому надзвичайно важливо правильно зберігати та утилізувати відходи такого типу.

Ще одним джерелом потенційної загрози отруєння ртуттю є медичні ртутні термометри – спадщина часів Радянського союзу. Деякі жителі Львова до сих пір зберігають у своїх підвалах ємності із ртуттю, оскільки вірять у стару байку про те, що її можна продати за ціною золота. Продати не вдається, а шанс пошкодження ємності і витікання надзвичайно отруйної речовини залишається завжди.

 

Читати далі

 

 

Правила зберігання та утилізації ртутних ламп

На сьогодні піклування про екологію є не просто модним трендом, а нагальною необхідністю і обов’язком. Природа ніколи і нікого не пробачає… Вона не потерпить неточностей та помилок, а наслідки неправильного використання її ресурсів не заставлять чекати. Звісно ж, наші маленькі погрішності не зрівняються по масштабам з промисловим виробництвом. Однак виконання навіть дріб’язкових, здавалось би, рекомендацій, може відвернути небезпеку заподіяння шкоди не лише життю і здоров’ю вас і ваших близьких, але й природному середовищу.

 

Зараз дуже популярним джерелом освітлення в побуті є люмінесцентні лампи. Це пояснюється їх помітною енергоощадністю: їх строк використання набагато триваліший, ніж у ламп розжарювання, а світла вони дають у 5 разів більше.
В цих лампах на внутрішні стінки колби наноситься люмінофор, який і випромінює світло, яке ми бачимо. Всередині лампи, між електродами у парах ртуті утворюється електричний розряд, який і забезпечує люмінесценцію. Кількість випарів ртуті в колбі може варіюватись і досягає деколи декількох десятків міліграм.

 

Читати далі

 

 

Поводження із відпрацьованими батарейками

Сьогодні як в побуті, так і в промисловій сфері людина просто не може обійтись без різноманітних електронних приладів. Це в свою чергу обумовлює примноження кількості спрацьованих акумуляторів та батарейок – хімічного джерела струму. В Україні гостро стоїть проблема екологічно грамотної утилізації цих небезпечних відходів. Давайте на власному доброму прикладі будемо виховувати у своїх дітях екологічну свідомість!

 

Що може бути небезпечного у звичайній батарейці? Що може статись, якщо ми кілька раз в рік викинемо на смітник декілька таких? А тепер уявімо, що кожна людина подумає і зробить так само, як і ви…

 

Найбільш відомі і поширені «пальчикові» батарейки у своєму складі містять багато марганцю і цинку, трохи в меншій кількості – деякі інші тяжкі метали та хімічні елементи. Викинуті вами на сміття, через деякий час вони потрапляють на сміттєзвалище побутових відходів. Там, як наслідок різних органічних реакцій та корозії шкідливі хімічні сполуки з батарейок потрапляють безпосередньо в довколишнє середовище: забруднюють водойми, грунт, потрапляють завдяки рослинам у харчові ланцюги.

 

Читати далі

На перший погляд сортування сміття здається складною справою. Але якщо потренуватись та добре запам’ятати описані вище типи відходів, то можна легко цьому навчитися та перетворити сортування в надзвичайно корисну звичку.

Style Selector

Layout Style

Background Image