Не викидай ртутні лампи у смітник! Збережи довкілля та здоров’я!

Львів, Україна

вул. Окружна, 56
 

ПН - ПТ 9.00 - 18.00

СБ, НД – ВИХІДНІ

 

 

 

Утилізація промислових люмінісцентних ламп

Попит на люмінесцентні енергозберігаючі лампи з кожним роком тільки росте. Це цілком зрозуміло: адже вони економні і дають багато світла. Однак мало хто замислюється, що використані лампочки не можна викидати на звичайний смітник, бо це може обернутися справжньою екологічною катастрофою! 

Читати далі  

  

Особливості транспортування ртутомістких відходів

Ртутні термометри та енергозберігаючі люмінесцентні лампи – це ті предмети побуту, до яких ми давно звикли. Та мало хто замислюється над тим, що ці, без сумніву корисні речі можуть нести загрозу нашому організму та довкіллю! Річ йде перш за все про момент, коли ми викидаємо такі відходи у смітник та коли вони по необережності розбиваються у приміщенні. Поводитись з такими відходами слід вкрай обережно та ні в якому випадку не викидати їх у звичайний смітник. Яку загрозу несуть в собі звичайні лампочки та як правильно утилізувати ртутні відходи – про це ми розповімо у статті.

 Читати далі  

 

Небезпечні відходи промислових підприємств

Сьогодні у найрізноманітніших сферах промисловості в процесі виробництва утворюються небезпечні відходи: це нафтова, хімічна промисловість, виготовлення фарби і лаків та багато інших галузей. Заводи цих профілів активно співпрацюють з компаніями по утилізації відходів, зокрема з ДП Боднарівка. Сучасні технології переробки дозволяють не лише повністю нейтралізувати потенційну шкоду, але й отримати після утилізації вторинну сировину.

Утилізація небезпечних відходів підприємства – дуже відповідальна процедура, яку слід виконувати згідно законодавчих норм та приписів. І справа не лише у законослухняності, а в тому, що від цього залежить майбутнє екології всієї планети, життя і здоров’я ваших близьких.

Знищення небезпечних відходів потрібно доручити спеціалістам своєї справи, які володіють навичками роботи, знають про правильні способи утилізації та мають у своєму розпорядженні відповідні технічні засоби. 

Читати далі  

 

Як правильно відсортувати сміття

На перший погляд сортування сміття здається складною справою. Але якщо потренуватись та добре запам’ятати описані вище типи відходів, то можна легко цьому навчитися та перетворити сортування в надзвичайно корисну звичку. 

Читати далі  

 

Небезпека ртутних відходів

Нажаль часто, коли ми відвідуємо ліс чи ставок, то стаємо свідками величезної купи сміття, яке залишають після себе недбалі відпочивальники. І з почуттям виконаного обов’язку несемо свої пакунки з відходами до найближчого контейнеру. Однак деколи, самі цього не усвідомлюючи, ми викидаємо на смітник такі відходи, які можуть нести набагато більшу екологічну небезпеку, ніж розкиданий по лісу пластик. Мова йде про побутові приладдя, у складі яких є ртуть, зокрема – люмінесцентні лампочки. 

Люмінесцентні лампи ще донедавна були в широкому вжитку лише на підприємствах, однак в силу своєї економічності вони набули популярності і в побутовому секторі. Такі лампи є енергоощадними в порівнянні з лампами розжарювання, завдяки ним стало можливим ефективніше використання природних ресурсів. Вони є екологічним джерелом освітлення, однак в силу відсутності організованої на державному рівні системи збору та утилізації відпрацьованих ламп, їх екологічна перевага повністю нівелюється. 

Читати далі 

Утилізація ламп та термометрів

Сьогодні люмінесцентні лампи набули великої популярності і використовуються для освітлення як промислових об’єктів, так і житлових приміщень. Це пояснюється їх хорошими енергозберігаючими властивостями. Однак мало хто здогадується, що окрім економічних переваг ці лампи несуть в собі потенційну загрозу здоров’ю та довкіллю. Справа в тому, що в їх колбах при експлуатації утворюються пари ртуті. Саме тому надзвичайно важливо правильно зберігати та утилізувати відходи такого типу.

Ще одним джерелом потенційної загрози отруєння ртуттю є медичні ртутні термометри – спадщина часів Радянського союзу. Деякі жителі Львова до сих пір зберігають у своїх підвалах ємності із ртуттю, оскільки вірять у стару байку про те, що її можна продати за ціною золота. Продати не вдається, а шанс пошкодження ємності і витікання надзвичайно отруйної речовини залишається завжди. 

Читати далі

  

Правила зберігання та утилізації ртутних ламп

На сьогодні піклування про екологію є не просто модним трендом, а нагальною необхідністю і обов’язком. Природа ніколи і нікого не пробачає… Вона не потерпить неточностей та помилок, а наслідки неправильного використання її ресурсів не заставлять чекати. Звісно ж, наші маленькі погрішності не зрівняються по масштабам з промисловим виробництвом. Однак виконання навіть дріб’язкових, здавалось би, рекомендацій, може відвернути небезпеку заподіяння шкоди не лише життю і здоров’ю вас і ваших близьких, але й природному середовищу. 

Читати далі 

 

Поводження із відпрацьованими батарейками

Сьогодні як в побуті, так і в промисловій сфері людина просто не може обійтись без різноманітних електронних приладів. Це в свою чергу обумовлює примноження кількості спрацьованих акумуляторів та батарейок – хімічного джерела струму. В Україні гостро стоїть проблема екологічно грамотної утилізації цих небезпечних відходів. Давайте на власному доброму прикладі будемо виховувати у своїх дітях екологічну свідомість!  

Читати далі

Style Selector

Layout Style

Background Image