Не викидай ртутні лампи у смітник! Збережи довкілля та здоров’я!

Львів, Україна

вул. Окружна, 56
 

ПН - ПТ 9.00 - 18.00

СБ, НД – ВИХІДНІ

 

 

Поводження із відпрацьованими батарейками

Сьогодні як в побуті, так і в промисловій сфері людина просто не може обійтись без різноманітних електронних приладів. Це в свою чергу обумовлює примноження кількості спрацьованих акумуляторів та батарейок – хімічного джерела струму. В Україні гостро стоїть проблема екологічно грамотної утилізації цих небезпечних відходів. Зокрема, досі не ведеться комплексна робота з утилізації ртутних ламп. Давайте на власному доброму прикладі будемо виховувати у своїх дітях екологічну свідомість! 

 

Що може бути небезпечного у звичайній батарейці? Що може статись, якщо ми кілька раз в рік викинемо на смітник декілька таких? А тепер уявімо, що кожна людина подумає і зробить так само, як і ви…

 

Найбільш відомі і поширені «пальчикові» батарейки у своєму складі містять багато марганцю і цинку, трохи в меншій кількості – деякі інші тяжкі метали та хімічні елементи. Викинуті вами на сміття, через деякий час вони потрапляють на сміттєзвалище побутових відходів. Там, як наслідок різних органічних реакцій та корозії шкідливі хімічні сполуки з батарейок потрапляють безпосередньо в довколишнє середовище: забруднюють водойми, грунт, потрапляють завдяки рослинам у харчові ланцюги. Також читайте про небезпеку ртутних відходів.

 

На даний момент деякі організації та окремі активісти намагаються впровадити і налагодити систему збору відпрацьованих батарейок. Однак такі ініціативи матимуть успіх лише у випадку обізнаності і високої екологічної свідомості громадян.


Правила поводження з відпрацьованими батарейками:

- не дозволяйте маленьким дітям бавитися, кусати батарейки. Як нові, так і відпрацьовані вироби зберігайте у спеціальному недоступному дітям місці, наприклад, у пакеті чи картонній коробочці.

- дізнайтесь через соцмережі чи інші інтернет-ресурси про місце розташування контейнерів для збору відпрацьованих акумуляторів та батарейок. Можливо якесь із цих місць знаходиться біля вашого дому чи офісу, не лінуйтесь і викидайте відходи туди!

- купіть запасні батарейки, декілька штук зберігайте в бардачку машини. Якщо вийде з ладу батарейка із автомобільної сигналізації, такий запас збереже вам багато часу.

- використані батарейки не обов’язково повинні зразу викидатись на смітник – їх можна вставити в електронні прилади малої потужності – наприклад, в годинник чи пульт дистанційного керування. Це не тільки зекономить ваші гроші, але й позбавить необхідності купляти та викидати більше батарейок, ніж потрібно.

- коли ви встановлюєте в прилад нові батарейки, напишіть фломастером на їх корпусі дату установки – так ви з часом зрозумієте, які з них працюють довше, якій фірмі надати перевагу. Знову ж таки, ви будете купляти і викидати менше батарейок.

- в жодному разі не розбирайте вироби самі та не дозволяйте це робити дітям, перш за все акумулятори для мобільних чи лептопів. Такі розваги закінчуються хімічними та термічними опіками!

 

Екологічна свідомість складається не тільки з обізнаності про глобальні природні проблеми людства. Насамперед вона означає систематичне виконання простих та правильних дій, які здаються такими мізерними по своїй важливості. Однак саме такі дії в сумі можуть дати справді глобальний по масштабам результат!

Style Selector

Layout Style

Background Image