Не викидай ртутні лампи у смітник! Збережи довкілля та здоров’я!

Львів, Україна

вул. Окружна, 56
 

ПН - ПТ 9.00 - 18.00

СБ, НД – ВИХІДНІ

 

 

Транспортування ртутомістких відходів 

 

Ртутні термометри та енергозберігаючі люмінесцентні лампи – це ті предмети побуту, до яких ми давно звикли. Та мало хто замислюється над тим, що ці, без сумніву корисні речі можуть нести загрозу нашому організму та довкіллю! Річ йде перш за все про момент, коли ми викидаємо такі відходи у смітник та коли вони по необережності розбиваються у приміщенні. Поводитись з такими відходами слід вкрай обережно та ні в якому випадку не викидати їх у звичайний смітник. Яку загрозу несуть в собі звичайні лампочки та як правильно утилізувати ртутні відходи – про це ми розповімо у статті.

ШКОДА РТУТОМІСТКИХ ВІДХОДІВ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ ТА ДЛЯ ДОВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Від одної викинутої лампочки чи термометра, звичайно, ніхто не помре. Однак уявіть собі, якщо так буде вважати кожна людина у нашій багатомільйонній країні. Потрапляючи кожен день у великій кількості на звичайні звалища побутових відходів, ці предмети розбиваються, а ртуть потрапляє в атмосферу, ґрунти, водойми,організм тварин. Дихаючи отруйним повітрям, вживаючи у їжу рибу з отруєних водойм, людина може отримати інтоксикацію.
Ртуть має здатність накопичуватись в організмі, практично не виводиться з нього. Вона вкрай негативно впливає на нервову, травну, дихальну систему, пригнічує репродуктивну функцію.


ЯК ПОТРІБНО УТИЛІЗУВАТИ РТУТОМІСТКІ ВІДХОДИ?
Якщо коротко: то їх потрібно здавати у спеціальні служби: у Львові наприклад працюють спеціальні буси, які стоять у визначених місцях та приймають такі відходи. Якщо говорити про приватні підприємства, заводи і т.д., - то згідно законодавству України, вони повинні здавати ртутомісткі відходи службам по утилізації, які мають ліцензію на провадження такої діяльності. В інакшому випадку компаніям загрожує штраф.


ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСПОРТУВАННЯ РТУТОМІСКИХ ВІДХОДІВ
Якщо лампи нерозбиті та знаходяться в упаковках, вони складаються щільно одна до іншої у спеціальні контейнери і перевозяться до місця утилізації зі швидкістю не більш ніж 60 кілометрів на годину і виключно у закритому автотранспорті.
Ртутомісткі відходи належать до категорії небезпечного вантажу і їх перевезення по території України регламентується згідно вимог закону, а саме: закону «Про перевезення небезпечного вантажу». Україна також приєдналась до Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів» (ДОПНВ).
Тому ще у 2014 році Міністерство внутрішніх справ України розробило та ввело у дію спеціальні правила, яких потрібно дотримуватись водіям, які транспортують відходи із ртуттю.
• На контейнерах для збирання повинен бути напис «Небезпечні відходи». Напис повинен бути великими буквами та контрастувати із кольором самого контейнера.
• Відкриті контейнери без кришок забороняється використовувати для збирання небезпечних відходів.
• Після того, як відходи були вивантажені до спеціального автотранспорту, працівник зобов’язаний прибрати за собою місце вивантаження.
• Вимоги ДОПНВ не поширюються на гази, які присутні у лампочках - за умови, що у випадку їх пошкодження ефект розкидування обмежиться стінками упаковки виробу.
• Окрім того вимоги не поширюються на лампи, які містять у своєму складі лише окислюючі та задушливі гази, але також лише у випадку, що при їх розбиванні ефект розкидування обмежиться стінками упаковки виробу.
• Окрім того вимоги ДОНВП не поширюються на лампочки, які виготовлені у повній відповідності до сертифікованої програми забезпечення якості за таких умов: кожен виріб містить не більше 1 граму небезпечної речовини, а в упаковці присутні не більш ніж 30 одиниць таких ламп; кожен виріб запакований в окрему упаковку або відділений від інших перегородкою.

 

ЛКП Боднарівка ДП Зелений Львів надає послуги транспортування ртутомістких відходів до місця утилізації. Наше підприємство має відповідну ліцензію. Для отримання додаткової інформації про послуги та тарифи телефонуйте або надсилайте повідомлення:
+38 (032) 238-40-46 - офіс
+38 (098) 64-551-31 - бухгалтерія
E-mail: bodnarivkaeko@gmail.com

Style Selector

Layout Style

Background Image